WATCHES & CLOCKS / Misc clocks / Pocket watch 13051037
nr 1305 1037
POCKET WATCH
2 pcs, 1700 & 1800-tal, silver, gross weight: 200,
2 st, 1700 & 1800-tal, silver, bruttovikt: 200
800
SEK 500
Monday February 3 2020
at 20:43:53
3/2 20:38:54
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
POCKET WATCH
nr 1305 1037
POCKET WATCH
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Monday February 3 2020 |
3/2 20:38:54 | 1 | Vinnande bud |
Silver
Silver